Planuodami kelionę, mintyse turbūt visi įsivaizduojame atostogas be rūpesčių. Vis dėlto net ir iki smulkmenų suplanuota kelionė kartais neapsieina be nemalonių nutikimų – lengvo peršalimo ar rimtesnių sveikatos sutrikimų. Jų numatyti negalime, tačiau tikrai galime turėti planą B – gerai suruoštą vaistinėlę ir tinkamą kelionių draudimą.
Kodėl reikia turėti kelionių vaistinėlę?
Net paprasti negalavimai, tokie kaip peršalimas, viduriavimas ar alergija, kelionėje gali tapti nemenku iššūkiu, ypač apsistojus toli nuo vaistinės ar gydytojo, keliaujant solo ar su mažais vaikais. Tad turėdami pagrindines kelionių vaistinėlės priemones su savimi, galėsite reaguoti greitai ir taip išvengti rimtesnių komplikacijų. 🤒
Tiesa, kai kurios atostogų kryptys vaistinę leis pasiekti greitai ir nesunkiai. Tačiau atminkite, kad vaistų pasirinkimas ne visur bus toks, prie kokio esate įpratę, o kai kur net įprasti medikamentai gali būti neprieinami arba sunkiai randami dėl visai kitokių pavadinimų. Todėl bent bazinė kelionių vaistinėlė lagamine tikrai nepamaišys.
Ką įsidėti į kelionių vaistinėlę?
✔️ Vaistus nuo skausmo ir temperatūros.
✔️ Vaistus nuo virškinimo sutrikimų.
✔️ Antihistamininius vaistus, kurie pagelbės pasireiškus alerginėms reakcijoms.
✔️ Pirmosios pagalbos priemones: pleistrus, tvarsčius, antiseptiką, žirklutes.
✔️ Vaistus nuo pykinimo, galinčius pagelbėti ir keliaujant automobiliu, laivu ar lėktuvu.
✔️ Akių / ausų lašus, ypač jei keliaujate į sausesnio ar vėjuoto klimato šalis.
✔️ Kitus būtinus preaparatus, atsižvelgiant į individualius poreikius: kraujospūdžio matuoklį, gliukozės stebėjimo sistemą ar pan.
Jei keliaujate su vaikais, nepamirškite:
✔️ Vaikams tinkamų vaistų nuo temperatūros ir skausmo, nosies lašų.
✔️ Termometro.
✔️ Priemonių nuo iššutimų.
✔️ Priemonių nuo saulės.
✔️ Vaikams tinkamų antihistamininių vaistų.
✔️ Vaistus ar tepalus po vabzdžių įkandimo.
Į ką dar atkreipti dėmesį?
🔹 Visus vaistus laikykite originaliose pakuotėse, ypač skrendant lėktuvu.
🔹 Pasitikrinkite, ar tam tikri vaistai nėra draudžiami šalyje, į kurią vykstate.
🔹 Jei turite lėtinių ligų, pasiimkite gydytojo pažymą (ypač, jei vartojate receptinius vaistus).
Nepamirškite: kelionių vaistinėlė ≠ gydytojas
Nors kelionių vaistinėlė labai svarbi, ji negali pakeisti profesionalios medicinos pagalbos rimtesniais atvejais ar tuomet, kai nesate tikri, kuo apsirgote. Todėl ruošiantis į kelionę svarbu turėti ne tik vaistinėlę, bet ir kelionių draudimą. Juo pasirūpinti rekomenduojama ir tais atvejais, net jei iš pažiūros vykstate „tik savaitgaliui prie jūros“.
Kelionių draudimas – apsauga ne tik nuo ligos
Kelionių draudimas neabejotinai pasiteisina atostogų metu rimčiau apsirgus ar patyrus traumą, tačiau jį naudinga turėti ir dėl kitų netikėtumų, galinčių atsitikti kelionės metu. Mat įprastai kelionių draudimas apima ne tik medicinos išlaidų kompensavimą ar transportavimą į gydymo įstaigas ar net į gimtinę, bet ir:
🔹Pagalbą kelionėje praradus lagaminus ar dokumentus,
🔹Kelionės išlaidų padengimą, jei ją reiktų staiga atšaukti,
🔹Nuostolių, sukeltų kitiems, atlyginimą.
Taigi, nors kelionių vaistinėlė ir yra pirmoji pagalba sunegalavus kelionėje, ji padės ne visada. Deja, kartais kelionėse reikalingas ir rimtesnis gydymas, o viena jo sąskaita užsienyje gali viršyti visų metų atostogų biudžetą. Tad nepamirškite ne tik vaistinėlės, bet ir kelionių draudimo – jūsų apsaugos ir ramybės garanto nuo didesnių kelionės rūpesčių. Bon voyage! ✈️